- 05 Ağustos 2019

'Enerjimiz Dostlarımız İçin' Projesi 70 sokak hayvanını yaşama döndürdü

Perakende elektrik sektörünün öncü şirketlerinden CK Enerji Akdeniz Elektrik doğa ve hayvan dostu bir şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine öncelik veriyor. 

mask

Perakende elektrik sektörünün öncü şirketlerinden CK Enerji Akdeniz Elektrik doğa ve hayvan dostu bir şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine öncelik veriyor.  Bu amaçla hayvan hakları konusuna dikkat çekmek üzere adımlar atan CK Enerji Akdeniz Elektrik özellikle hizmet verdiği Antalya Burdur ve Ispartada tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının eski sağlığına kavuşması için kaynak oluşturdu. Sokak hayvanlarının yaşam hakkına destek olmayı ve bu anlamda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrikin 2017 yılında Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile başlattığı işbirliği ikinci yılını doldururken 70 sokak hayvanı yaşama döndürüldü. Enerjimiz Dostlarımız İçin sloganı ile çıkılan yolda HAYTAPa gelen ihbarlardan hareket ederek Antalya Burdur ve Ispartada bulunan sahipsiz yardıma muhtaç hasta ve kötü muamele gören çok sayıda sokak hayvanının bakım ve tedavi masrafları üstlenildi.

40 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

Bugüne kadar 30un üzerinde sokak hayvanı tedavi ettirilip doğal yaşama geri kazandırılırken 40ın üzerinde sokak hayvanının da sahiplendirildiğini söyleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli İki yıl önce uzun soluklu bir yola çıktık. Bu sırada dokunduğumuz hayatlar bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösterdi. Yardıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarımızın tüm bakım ve tedavileri HAYTAPın işbirliği ve gözetimindeki uzman veterinerlerce yapılıyor. Tedavilerin tamamlanmasının ardından da sokak hayvanlarının doğal yaşama kazandırılması veya bakım yetisi olan duyarlı bireylerce sahiplenilmesi konusunda da HAYTAP ile iletişim halinde hareket ediyoruz dedi.

ÇALIŞANLAR GÖNÜLLÜ KULÜBÜ KURDU

CK Enerji Akdeniz Elektrik çalışanlarının da projeye büyük destek verdiğini anlatan Değerli sözlerine şöyle devam eti:

Şirketimiz çalışanları kendi aralarında bir de Gönüllülük Kulübü kurdu. Sokak hayvanları için düzenli olarak sokaklara mama ve su bırakıyorlar. Şirket kampüsüne gelen yavru ve yaralı hayvanları da sahiplendiriyorlar.  Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarının haklarını gözetip onlara yardımcı olurken bölgemizdeki çocuklara ve yetişkinlere hayvan sevgisini aşılamayı da hedefliyoruz. Çalışanlarımız başta olmak üzere müşterilerimize ve HAYTAPa projeye olan katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum.

ENERJİMİZ DOSTLARIMIZ İÇİN PROJESİNDEN KURTARMA ÖYKÜLERİ

İki yıldır devam eden Enerjimiz Dostlarımız İçin projesi birçok sokak hayvanının yaşama tutunma öyküsüne destek oldu. Su kuyusuna düşen bir kartal ağır yaralı halde sokakta bulunan minik bir köpek yavrusu erken doğum nedeniyle hareket edemeyen tekir kedi bunlardan sadece bir kaçı.

CK Enerji Akdeniz Elektrik ve HAYTAPın işbirliği ile yeniden hayata dönen sokak hayvanlarından bazıları şöyle:

-          Burdurun Bucak ilçesinde kaza geçiren ve gelen ihbar üzerine bulunarak sağlığına kavuşması için Antalyaya transfer edilen yaşlı bir köpek mucize eseri kurtarıldı. Omurga ve kalça arasında tam kırık vücudunda birçok yarası bulunan yaşlı köpek ameliyatın ve bir aylık yoğun bakımın ardından herkesi şaşırtarak hayata ve doğal yaşama geri döndü.

-          Ağır yaralı olarak sokakta bulunan minik bir köpeğin uzun süre yürümesi imkânsız görünüyordu. Tedaviye çok hızlı yanıt veren minik köpek kısa sürede ayağa kalktı. Sahiplenen ailesi de bu kadar çabuk ayağa kalkmasından dolayı ona İngilizce  uyanmak anlamına gelen  Wake adını verdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak BABA32 Isparta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BABA32 Isparta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.