- 30 Ağustos 2019

Isparta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları

97 yıl önce bugün Büyük Taarruz; Türk ordusunun, aziz milletimize esaret zinciri vurmak isteyenlere karşı, 26 Ağustos sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında Kocatepe'den Afyon ovasına kükremiş bir sel gibi akarak, düşman birliklerini bozguna uğratıp 30 Ağustos'ta zafere ulaşmasıyla sonuçlandı. Zafer’in 97’nci yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Isparta'da da çeşitli törenlerle kutlandı.

mask

97 yıl önce bugün Büyük Taarruz;  Türk ordusunun, aziz milletimize esaret zinciri vurmak isteyenlere karşı, 26 Ağustos sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında Kocatepe'den Afyon ovasına kükremiş bir sel gibi akarak, düşman birliklerini bozguna uğratıp 30 Ağustos'ta zafere ulaşmasıyla sonuçlandı. Zafer’in 97’nci yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Isparta'da da çeşitli törenlerle kutlandı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak BABA32 Isparta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BABA32 Isparta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.