Reklamı Kapat

Emeklilerden katkı payı isyanı

Emekliler, maaşlarından kesilen ilaç katkı paylarının kaldırılmasını ya da makul fiyata düşürülmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, "ilaç katkı payı emeklilerimizin belini büküyor" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Emeklilerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de ilaç katkı payı. Emekliler maaşlarından kesilen katkı payının kaldırılmasını ya da makul fiyata çekilmesini istiyor.

İlaçtan kesilen katkı payının emeklilerin belini büktüğünü dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, bayramlarda kesilen ikramiyelerin de artırılmasını istediklerinin altını çizdi.

 

“Emeklilerin sorunları bitmiyor maalesef yapılanlar var yapılmayanlar var biz yapılanlar için hükümetimize teşekkür ediyoruz yapılmayanlarında takipçisi olarak her platformda her oturduğumuz yerde bunları dile getiriyoruz. Emeklimizin en çok belini büken şuanda ilaçlardan alınan katkı paylarıdır, biz biran önce ya bunların kaldırılmasını  yada makul seviyede düşürülmesini istiyoruz emekli geliyor başkanım benim maaşımdan şu kadar para kesilmiş bizde bakıyoruz inceliyoruz hastaneye gitmiş ilaç almış ilaç yazdırmış onların parası kesiliyor buda emeklimizin belini bükmektedir. Ayrıca ikramiyelerimizin artırılmasını istiyoruz, iki bayramda ikramiye veriliyor Allah razı olsan ama enflasyonun altında kaldı artık bu iş bunun artırılmasını enflasyon farkının yansıtılmasını hükümetimizden talep etmekteyiz.   

 

Ersal: Mücadelemizi sürdüreceğiz

 

Fatura-fiş ücretlerinin de artırılması gerektiğine dikkat çeken Ersal, "bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

“Bizim fatura fiş parası vardı yüzde 4, yüzde 5 eskiden kapı kapı dolaşıp fatura fiş topluyorduk zarfla doldurup veriyorduk bunların yarısı sahte yarısı normaldi, hükümetimiz sesimizi duydu bunu kaldırdı kendilerine teşekkür ediyoruz bu konuda ama artık bu çok düşük kaldı biz hiç olmazsa en düşük kdv oranı kadar 8-9 oranında 4 olan 8, 5 olan da 9 oranında verilmesini talep etmekteyiz.”

25 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak BABA32 Isparta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BABA32 Isparta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizi nasıl buldunuz?