Reklamı Kapat

Milletvekili Cesur'dan Uzman Çavuş Muhammet Ceylan'a ziyaret

Geçtiğimiz Günlerde Hakkari'de üst bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve GATA'da tedavi gören Şarkikaraağaç'lı Uzman Çavuş Muhammet Ceylan'ı Isparta İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur ziyaret etti. Tedavisi hakkında doktorlarından bilgiler aldı

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz Günlerde Hakkari'de üst bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve GATA'da tedavi gören Şarkikaraağaç'lı Uzman Çavuş Muhammet Ceylan'ı Isparta İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur ziyaret etti.

Şarkikaraağaç'lı Uzman Çavuş’umuz Muhammet Ceylan, Hakkari üst bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralandı ve şimdi GATA’da tedavi altına alındı. 

GATA'da tedavi gören Uzman Çavuş Muhammet Ceylan Hakkında bilgiler veren Milletvekili Cesur " Gece getirildiği GATA’nde önce yoğun balkımda tedavi altındaki evladımızı ve tedavisini yapan sağlık ekibini ziyaret ettik. Anestezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Coşar’dan sağlık durumu hakkında bilgi aldık.


Salur’dan gece haber alır almaz Ankara’ya GATA’ya gelen annesi Hacer, babası Metin, ablası Kübra, onlara eşlik eden akrabaları-komşularını ziyaret ettik. Bilgi verdik. Bir ihtiyaçları var mı diye sorduk. Üzüntülerine merhem olmaya çalıştık.
Şimdi size soruyorum?
Hacer’in evladı Muhammed, başından yemiş kahpe kurşunu.
Gece Yüksekova’dan getirilirken kalbi durmuş, sağlık ekipleri müdahale etmiş-çok şükür ki tekrar çalışmış. Muhammed yoğun bakımda şimdi.


Hayati tehlikesi yüksek olarak aileye bilgi verilmiş.
Aile’ye sağolsun devletimiz sahip çıkmış-yanlarında sağlıkçı/Şarkikaraağaç sosyal hizmetler müdürü de eşlik ederek gelmiş. Salur’un çalışkan muhtarı Hüseyin Bulut ve hemşerileri de eşlik ediyor. GATA misafirhanesinde misafir ediliyorlar. Ben de vekilleri olarak oradayım. Soruyorum Hacer’e; neye ihtiyacınız var diye! Hacer bana bakıp-gözlerini kaçırarak oğlum nasıl diyor son gücüyle! Baba Metin sürekli ağlıyor ama Hacer’in sorusuna ben cevap verirken, kan çanağı olmuş gözleri ile gözlerimin içine bakıyor bir umut var mı acaba diye! Abla Kübra ise sürekli ağlıyor. Hacer gözlerini kaçırırken ben de kaçırıyorum belli etmemeye çalışarak. Çok iyi merak etme Muhammed diyemediğim için. Aslan gibi evladını vatan korusun diye bizlere-devlete emanet eden anneler adına soruyorum sizlere?
Hacer’in o anda neye ihtiyacı olur ki-oğlunun iyilik haberini almaktan başka? Ve ben-biz yutkunarak acısını paylaşmaktan başka/ihtiyaçlarını gidermek için orada olsak da; daha ileri gideyim, yoğun bakım tecrübesi olan bir doktor olsam da elimden gelmiyor işte başka bir şey! Mecliste, daha bir kaç ay evvel şehit analarımızı konuştum ve onlar adına “yeter artık dedim-gelin elele verip bitirelim şu terörü ve alçak terör örgütlerine bugüne kadar hep yaptığımız gibi beraberce verelim dersini. Gelin durduralım akan kanı! Nice Muhammedlerimizin kanı akmasın, nice Hacer’lerimiz-Metin’lerimiz evlat acısıyla yanmasın.
2000’e gelindiğinde bitirilen bu lanet teröre son verelim.”
Şimdi dua edip, Allaha sığınma zamanı.
GATA’da en iyi doktorların-sağlık ekiplerinin tedavisi altında Muhammed. Onlara emanet ve gözlerimle de gördüm bir kere daha; herşey yapılıyor tıbbın elündeki tüm imkanlarla! Ama Muhammed hayatta kalma mücadelesinde.. Annesi, babası-akrabaları canımız yanıyor bizim de!
Şimdi onlara sahip çıkma zamanı!
Salur’lu, Şarkikaraağaç’lı, Isparta’lı hemşerilerime sesleniyorum. Milletimize sesleniyorum; Muhammed için dua istiyorum sizlerden!
Muhammed gibi başka yaralı yiğitlerimiz de var orada.
Hepsi için eksik etmeyin dualarınızı. Anneleri için de dayanma gücü isteyelim hep birlikte Yüce Allahtan.
Bugün bu kadarı geliyor elimden.
Yarın mı?
Yarın sağduyulu olma zamanı!
Terörü ve ona kulluk edenleri yerin dibine gömme zamanı!
Hep birlikte dün yaptığımız gibi.
Muhammed’lerimizin canı yanmasın diye.." dedi

26 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak BABA32 Isparta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BABA32 Isparta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizi nasıl buldunuz?